6 Nisan 2016 Çarşamba

YUSUF ATILGAN - ANAYURT OTELİ PDF EPUB EKİTAP İNDİR

yusuf2bat25c425b1lgan2b-2banayurt2boteli


Türk edebiyatında modernizmin en önemli yazarlarından olan Yusuf Atılgan'ın ikinci romanı olan "Anayurt Oteli" ana karakter (hatta tek karakter dahi diyebiliriz) Zebercet'in iç dünyası üzerine kuruludur. Zebercet'in iç dünyasına yönelik çözümlemeler ve karakterin intiharı, kitabın Türk edebiyatında kendine ait özel bir yer edinmesini sağlamıştır. Yapıt, Ömer Kavur yönetiminde 1986 yılında filme de uyarlanmış ve en az kitap kadar başarılı olmuştur.


"Ne ölü, ne sağ" bir yaşamın kahramanı Zebercet. Gözünü ilk açtığı ve yaşadığı Anayurt Oteli'yle aynı kaderi paylaşıyor: Birbirine benzeyen geçici ilişkilerle geçen günler, yalnız ve tek başına sürüklenen bir hayat.


Gecikmeli Ankara treniyle gelen adını bile bilmediğimiz kadın otelde bir gece kalır ve

Zebercet'in de, Anayurt Oteli'nin de sessiz akıp giden günlerinin içeriği değişir.


Küçük ayrıntıların tekdüze şaşmazlığında neredeyse takıntılarla sürüklenen bir yaşamın öfkesi de, çaresizliği de büyük oluyor.


Türk edebiyatının unutulmaz bir tipi ve unutulmaz bir mekanı.


" Bu blog kurulduğunda ilk yirmi yayına destek amaçlı reklam linki eklenmiştir. Bu da onlardan biridir. PDF KİTAP İNDİR butonuna tıklayın, açılan ekranda sağ üst köşede reklamı geç dedikten sonra Yandex'ten indirebilirsiniz. "


İndirmek İçin;


PDF2

EPUB
Esen kalın...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder