Ücretsiz e-kitap oku, pdf kitap indir, epub kitap indir ekitap sitesine hoşgeldiniz!

19 Eylül 2016 Pazartesi

Gök Cennetin Altında - Guy Gavriel Kay PDF e-Kitap indir

guy-gavriel-kay-gok-cennetin-altinda-epub-pdf-e-kitap-indir

Guy Gavriel Kay - Gök Cennetin Altında ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Guy Gavriel Kay - Gök Cennetin Altında PDF ePub eKitap indir

"İnsanın bahtı, ona altın tepside öyle bir hediye sunar ki tatmadan önce deva mı zehir mi bilemez."
Herkes Kendi Hikâyesini Yazar

Kitai İmparatorluğu'nun, eski düşmanı Tagur Krallığı'yla yaptığı son savaşta her iki taraftan kırk bin asker ölür. Yıllar sonra Kitai generali Shen Gao'nun oğlu Shen Tai, ölen babası için yas tutmak ve onun anısını onurlandırmak için imparatorluğun bu uzak sınırındaki savaş meydanına gider ve iki yıl boyunca hayaletleri huzura kavuşturmak için cesetleri gömer. Emeğini ve atalarına saygısını ödüllendirmek için, Tagur Kralı'na gelin giden Beyaz Yeşim Prensesi ona tehlikeli bir hediye verir: iki yüz elli Sardia atı.

Bir Sardia atı çok büyük bir ödüldür. Beş Sardia atı, bir adamı diğerlerinden üstün kılar, rütbesinin yükselmesine, başkalarının kıskançlığına sebep olur. İki yüz elli at ise akla hayale gelmeyecek, bir imparatoru bile şaşırtabilecek bir ödüldür.

Shen Tai'nin hayatına son verip bu ödülü ondan çalmak isteyebilecek sayısız insan vardır. Ödülü alabilmek için doğuya, imparatorluğun başkentine gitmeli, saraydaki ve saray dışındaki düşmanlarıyla yüzleşmeli ve atları teslim alacak birlikle beraber Tagur'a dönmelidir. Çünkü Shen Tai'yi bir anda imparatorluğun en önemli adamı yapan bu ödülün onun hayatını kurtaran bir şartı da vardır: Atları bizzat kendisi almak zorundadır.

"Tarihi romanların ve fantastik edebiyatın okuyucuları bu iki türün birleşimini daha iyi bir kitapta bulamaz. Bu roman, usta bir öykücünün zengin hayal gücüyle ortaya çıkmış eşsiz bir eser."
-Historical Boys-

"Fantastik türün en iyi yazarlarından birinden gelen etkileyici, tüyler ürpertici bir eser." 
-Daily Mail-

"Muhteşem bir destan. Kusursuz bir şekilde oluşturulmuş. Okuyucuyu bir kasırga gibi içine çekiyor ve bırakmıyor." 
-Huffington Post-

"Gök Cennetin Altında, bir okuyucunun isteyebileceği her şeye sahip: heyecanlı bir macera, bir aşk hikâyesi, bir olgunluk çağına gelme serüveni, askerî tarih, saray entrikaları ve trajediler. Sonuna gelindiğinde okuyucunun gözyaşlarına engel olamayacağı muhteşem bir eser." 
-Globe and Mail-

"Antik Çin'in Tang Hanedanı'nı fantastik bir biçimde anlatan Guy Gavriel Kay'in kitabı neredeyse tarihi bir belge gibi dikkatle yazılmış. Zekice bir siyasi macera, tarihi roman veya hayalet öyküsü okumak isteyen herkes için bu roman üç türü mükemmel bir şekilde birleştirmiş." 
-BookPage-

"Tüm serüvene rağmen, bu kitabın en ilgi çekici yanları karakterlerinin çok boyutluluğu, içinde bulunduğu yarı gerçek yarı hayalî dünya ve akıcılığı. Şüphesiz bu yılın en iyi fantastik kitaplarından biri." 
-Critical Mass-

"Tarihteki belli unsurları bulup tamamen fantastik bir öykü yaratmada Guy Gavriel Kay'in eşi benzeri yok. Bu kitap, sanki daha önce hiç bilmediğimiz bir zamandan kalma yazıtların tercümesi gibi." 
-The Miami Herald-
(Tanıtım Bülteni)

Edisyon Adı: Gök Cennetin Altında
Orijinal Adı: Under Heaven
Alt Başlık: Gök Cennetin Altında Guy Gavriel Kay PDF kitap indir oku
Yazar: Guy Gavriel Kay
Çevirmen: Cem Özkan
Seri: Gök Cennetin Altında Serisi (Under Heaven Series, #1)
Seri Sıralaması: #1
Mekan (Yer): China (Çin)
Yayın Tarihi: 10 Haziran 2016
Sayfa Sayısı: 664
Dili: Türkçe
ISBN: 9786053438571
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Tür: Roman, Dünya Edebiyatı, Fantastik, Tarihi Kurgu, Kültür > Çin, Tarihi, Tarihi Fantezi, Bilim-Kurgu
Ödüller: Locus Award Nominee for Best Fantasy Novel (2011), World Fantasy Award Nominee for Best Novel (2011), Mythopoeic Fantasy Award Nominee for Adult Literature (2011), Sunburst Award for Adult (2011), Goodreads Choice Award Nominee for Fantasy (2010)
Prix Elbakin.net for Meilleur roman fantasy traduit (2015)
Goodreads Puanı: 4.1/5 (değişken)

Kategoriler;
Edebiyat / FantastikKeyifli okumalar, yine bekleriz...

↓☺Bu kitabı paylaşarak daha fazla kişinin okumasına katkıda bulunabilirsiniz. ☺↓

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EkitapDünyam

Ücretsiz kitap indirme sitesi olan Ekitap Dünyam 2016'nın ilk aylarından bu yana siz ziyaretçilerimizin ekitap oku, pdf kitap oku, epub kitap indir gibi sorularına cevap vermeye çalışmaktadır. Ekibimizin yoğun e-kitap indirme sitesi geliştirme ve araştırmaları her geçen gün daha da ileri gitmekte olup siz dostlarımızın soruları, kitap istekleri, yardım mesajları gibi durumlara yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaktayız. Sorularınız için:
Son Yorumlar

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *