Ücretsiz e-kitap oku, pdf kitap indir, epub kitap indir ekitap sitesine hoşgeldiniz!

16 Temmuz 2017 Pazar

Yusufçuk - Michel Bussi - PDF ve EPUB İndir

yusufcuk-michel-bussi-pdf-ve-epub-indir
Yusufçuk E Kitap

Ayrıntılarda Gizlenen Şeytan Adım Adım Ortaya Çıkacak!
İstanbul ve Paris arasında geçen küçücük bir bebek olan yusufçuğun hikayesi Michel Bussi tarafından siz okurlara kazandırılmıştır.
Paris'ten Türkiye'ye gelmekte olan bir uçak bilinmeyen bir nedenle arızalanır ve uçakta bulunan herkes olur sadece o küçük bebek kalır daha 3 aylıktır. İşler bundan sonra karışır çünkü uçakta 2 tane aynı yaşlarda bebek vardır biri zengin bir aileye mensup diğeri ise fakir. Yıllarca bu çocuğun velayet davası üzerine cinayetler işlenir bu sır artık ortaya kavuşmalıdır. Onlarca yazardan olumlu övgüler alan eleştirmenleri şaşırtan bir eser.

Yusufçuk Hakkında

1980, Fransa. Noel'den birkaç gece önce İstanbul-Paris uçuşunu yapan bir uçak Terrible Tepesi'ne düşer. Enkazın yakınlarında üç aylık bir bebek canlı olarak bulunur. Hayatta kalan tek kazazede bu küçük kızdır ancak uçakta seyahat ettiği bilinen iki bebek vardır: Lyse-Rose ve Emilie. Peki, kurtulan hangisidir? Bir tarafta zengin ve güçlü, sanayici bir aile, öteki taraftaysa seyyar büfe işleten fakir bir aile, bebeğin kendi torunları olduğunu iddia eder. DNA testlerinin olmadığı bir zamanda, medyanın Yusufçuk adını taktığı bu bebeğin kimliğine dair iddialar büyük bir velayet savaşına dönüşür. 

On sekiz yıl sonra, taşları yerine oturtacak olaylar zinciri harekete geçer: Yıllar içinde, gerçeği ortaya çıkarmak için zengin aileden iyi ödemeler almış bir özel dedektif davayı sonuca ulaştıracak delili bulduğunu söyler. Ancak bunu yapamadan öldürülür. Yaptığı soruşturmaya dair ayrıntılı bir günlük tutmuş ve Paris'ten Normandiya'ya, Terrible Tepesi'nden Türkiye'ye uzanan çok katmanlı ve merak uyandıran hikâyesini bütün detaylarıyla yazmıştır. 

Bu defter sayesinde her bir maske düşecek, her bir sır perdesi yavaş yavaş aralanacak. Yusufçuk'un kim olduğunu bulma yolunda neden bu kadar çok ölüm, cinayet ve intihar olduğu ortaya çıkacak. 

 Yusufçuk Yorumlar

"Bir parça gerilim, birazcık melodram ve bir tutam da gizemin mükemmel karışımı. Tam ortasında da akıllara durgunluk veren bir aşk hikâyesi." 
-RayonPolar-

"Büyük olay… Mucizelerin mucizesi. Bu yılın en iyi polisiyesi. Taze bir nefes. Gerçekten muhteşem!" 
 -Gérard Collard, la Griffe noire-

"Uykusuz geceler geçireceğiniz kesin." 
-Avantages-

"Michel Bussi çok katmanlı hikâyesiyle her sayfada okuyucusunun ilgisini canlı tutmayı ve hayal gücünü harekete geçirmeyi başarıyor. En son sayfasına kadar merakınızı cezp edecek ve nefesinizi tutarak okuyacağınız bir roman."
-Coeur du Pélerin-

"Michel Bussi bir sonraki sayfayı okumak için sabırsızlanacağınız ve ilerledikçe doğru bildiğiniz her şeyden şüpheleneceğiniz bir şaheser yaratmış." 
-Plume Libre-

"Okuyucusu da kitabın karakterleri kadar gerçeklerin peşinde koşacak ve bu arayışta o heyecanı yaşayacak." 
-Chroniques de l'imaginaire-

"Yusufçuk polisiye bir roman olmanın yanı sıra duygu ve keder yüklü bir aile trajedisi. Okurken bir yandan içiniz içinizi yiyecek bir yandan da hikâyenin tadını çıkaracaksınız. Kesinlikle keşfedilmesi gereken bir yazar." 
-Pampune Lectures-

"Okuyucusunu ters köşeye yatıran bir polisiye." 
-France dimanche-

"Başından sonuna heyecanı aynı dozda tutabilen gerçek bir polisiye macera. Hikâyeyi en heyecanlı yerinde kesilip sırları en beklemediğiniz anda ortaya çıkarken her satıra hayran kalacaksınız." 
-Le Ptitblog-

"Okuyucuyu istediği gibi yönlendirirken yaptığınız her çıkarım havada kalacak. Michel Bussi ucunu asla kaybetmediği bir iple mükemmel bir entrika ağı örüyor." 
-Au café littéraire de Céline-

"İlk satırdan son satıra kadar şaşırtıcı gelişmeleriyle ve çözümü hiç de beklendiği gibi olmayan düğümleriyle okuyucusunu diken üstünde tutan bir polisiye." 
-Rouen Magazine-

"Bu akıl almaz hikâyenin kahramanları Michel Bussi'nin kaleminin ucundaki kuklalar gibi." 
-Le Quotidien du médecin-

"Son derece iyi işlenmiş ve zekice kurgulanmış bu hikâye tıpkı bir yapboz gibi parça parça tamamlanmadan önce gerçeği ortaya çıkarmak için çıldıracaksınız." 
-Sunday Express-

"Son derece karmaşık entrikalarla örülü, okuyucusuna her türlü senaryoyu düşündüren ama sonunda yine şaşırtmayı başaran şahane bir öykü." 
-Le petit monde d'Auryn-

"Stieg Larsson'ı ilk defa okuduğumda hissettiklerimi bana hatırlatan olağanüstü bir polisiye…" 
-Sunday Times-


E-kitap Dünyam, keyifli okumalar diler...

PAYLAŞ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EkitapDünyam


"Ücretsiz kitap indirme sitesi" olan Ekitap Dünyam 2016'nın ilk aylarından bu yana siz ziyaretçilerimizin ekitap oku, pdf kitap oku, epub kitap indir gibi sorularına cevap vermeye çalışmaktadır. Ekibimizin yoğun e-kitap indirme sitesi geliştirme ve araştırmaları her geçen gün daha da ileri gitmekte olup siz dostlarımızın soruları, kitap istekleri, ekitap yardım mesajları gibi durumlara yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaktayız. Sorularınız için:


ekitapdunyam@gmail.com

Son Yorumlar

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *